مینا رز خاورمیانه

مینا رز خاورمیانه

فواید پوره سیب زمینی برای نوزادان

از فواید پوره سیب زمینی برای نوزاد می‌توان به بهبود عملکرد دستگاه گوارش، محافظت از کبد و پوست و بهبود سوختگی‌های پوستی اشاره کرد که از سن ۷ تا ۱۰ ماهگی به نوزاد داده می‌شود.

   MASHED

 

 پوره سیب زمینی یک غذای عالی برای نوزادان است، زیرا هم به اندازه کافی نرم بوده و هم کمترین حساسیت غذایی را ایجاد می‌کند. البته شروع تغذیه با پوره سیب زمینی برای نوزاد ممکن است با کمی دردهای شکمی همراه باشد.

پوره سیب زمینی سرشار از پتاسیم است که ترکیب کردن آن با برخی از سبزیجات برای کودکان بسیار مفید است. از مزایای پوره سیب زمینی برای نوزادان ، می‌توان به بهبود دستگاه گوارش ، حفاظت از کبد، خواص ضد ویروسی ، حفاظت از پوست و بهبود سوختگی پوست اشاره کرد. از آنجا که سیب زمینی در اکثر شرایط آب و هوایی رشد می‌کند؛ از سبزیجات اصلی در بسیاری از کشور‌هاست.

سن مناسب استفاده از پوره سیب زمینی برای نوزادان

سیب زمینی یکی از سبزیجات تازه است که می‌تواند به راحتی در رژیم غذایی کودک قرار گیرد. هضم سیب زمینی آسان است و انرژی لازم برای فعالیت‌های کودک را فراهم می‌کند. اما با توجه به کالری بالا و مواد مغذی کمتر، بهتر است سیب زمینی در سن ۷ تا ۱۰ ماهگی به کودک داده شود. برای شروع می‌توانید چند قاشق چای خوری از پوره سیب زمینی به کودک خود بدهید و یا به غذای او اضافه کنید.


طرز تهیه پوره سیب زمینی برای نوزاد با شیر پاستوریزه

  1. سیب زمینی را شسته و به صورت بخارپز یا با حرارت ملایم به طور کامل بپزید.
  2. قبل از سرد شدن، سیب زمینی‌ها را پوست کنده و چرخ کنید یا بکوبید یا رنده کنید تا کاملا نرم و لطیف شود.
  3. سیب زمینی نرم شده را در یک ظرف لعابی بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید.
  4. نصف استکان شیر پاستوریزه را به تدریج به سیب زمینی اضافه کنید و مرتب هم بزنید تا شیر کاملا جذب سیب زمینی شود.
  5. یک قاشق مرباخوری روغن مایع به این مخلوط اضافه کرده و ظرف را از روی شعله بردارید.

21 آبان 1397